Info pro rodiče

E-mail: ivezu@seznam.cz

Tongue out

Provoz Mateřské školy

• Mateřská škola je v provozu v době od 6:00 do 16:00 hodin. Z bezpečnostních důvodů jsou obě budovy převážnou část pracovní doby uzamčeny.
  • Děti se ráno scházejí v jedné třídě, v 7:15 odcházejí společně s učitelkou do svých tříd, kde si vyberou činnost, která je zajímá a uspokojuje.
  • Po obědě si může zákonný zástupce vyzvednou své dítě od 12:15 do 12:30 hodin. Po odchodu části dětí domů se děti ze dvou tříd spojují do jedné, kde je již připravený odpolední spánek pro děti.
  • Vyzvedávání dětí pokračuje po odpolední svačině od 14:30 do 16:00 hodin.
  • Rodiče si mohou výjimečně vyzvednout své dítě i v jinou dobu, pokud se předem domluví s třídní učitelkou.
  • Rodiče předávají děti učitelkám ve třídě, neposílají je ze šatny samotné.
  • Při vyzvedávání dítěte nezletilou osobou, sepíší rodiče zmocnění pro nezletilou osobu a předají třídní učitelce. Zmocnění je platné vždy jen na daný školní rok.
  • V době letních prázdnin se vždy střídavě uzavírá jedna z mateřských škol na celý měsíc, přerušení provozu oznámí ředitelka školy 2 měsíce předem.
  • O vánočních prázdninách je provoz v obou mateřských školách přerušen.

Smile

Omlouvání dětí

• Povinností rodičů je omluvit dlouhodobou nepřítomnost dítěte v mateřské škole (nemoc, společná dovolená s rodiči, pobyt v nemocnici), která je delší než dva týdny.
  • Omluvit dítě můžete:

- telefonicky na čísle MŠ Žižkova - 476 747 445 MŠ Mírová - 476 747 523

- elektronickou poštou na e-mailové adrese ms.mezibori@seznam.cz

- na webových stránkách školy v online omluvence

• Pokud se dítě neúčastní předškolního vzdělávání nepřetržitě po dobu delší než dva týdny a zákonný zástupce jeho neúčast neomluvil, může ředitelka školy po písemném upozornění ukončit předškolní vzdělávání v mateřské škole.

Surprised

Úplata za předškolní vzdělávání

• Základní částka pro celodenní provoz: 350,00 Kč
  • Dětem, které dochází do mateřské školy nejvýše na 4 hodiny denně, z důvodu pobírání rodičovského příspěvku, je úplata za předškolní vzdělávání stanovena ve výši 2/3 ze základní částky pro celodenní provoz: 230,00 Kč
  • Vzdělávání v posledním ročníku mateřské školy před zahájením povinné školní docházky se poskytuje bezúplatně.
  • V případě, že dítě navštěvuje poslední ročník před zahájením povinné školní docházky z důvodu odkladu školní docházky, je zákonnému zástupci dítěte stanovena úplata pro celodenní provoz: 350,00 Kč

Cool

Školní stravování

• Dětem je při celodenní docházce zajištěna dopolední svačina, oběd a odpolední svačina.
  • V rámci pitného režimu mají děti po celou dobu svého pobytu v mateřské škole k dispozici nápoje (čaje, ovocné štávy, pitná voda).
  • Při dopolední svačině mají děti vždy na výběr ze dvou nápojů - ochucené mléko nebo čaj.
  • S jídelníčkem se mohou rodiče seznámit na nástěnce v hale mateřské školy nebo na webových stránkách školy. Skladba jídelníčku je připravena tak, aby byla splněna pestrost pokrmů a výživové normy, které jsou sledovány pomocí spotřebního koše.
  • Na základě vyhlášky 107/2005 Sb., o školním stravování jsou stanoveny finanční normativy pro děti podle věku, kterého dosáhnou v daném školním roce:
  • Strávníci 3 - 6 let:

přesnídávka   7,00 Kč

oběd           16,00 Kč

svačina          6,00 Kč

celkem       29,00 Kč

Strávníci od 7 let:

přesnídávka   7,00 Kč

oběd           18,00 Kč

svačina          6,00 Kč

celkem       31,00 Kč

Kiss

Platby za úplatu předškolního vzdělávání a stravné

• Platby za úplatu a stravné se provádí bezhotovostním stykem, převodem na účet Základní školy a Mateřské školy Meziboří.
  • Bankovní číslo účtu 12535491/0100. Variabilní symbol je rodné číslo dítěte, specifický symbol zadává ekonomka základní školy.
  • Úplata a stravné jsou splatné do 20. dne kalendářního měsíce.
  • Opakované neuhrazení těchto plateb je považováno za závažné porušení školního řádu a může být důvodem pro ukončení docházky dítěte do mateřské školy.

Wink

Aktivity mateřské školy

• Saunování
  • Návštěva divadelních představeních