Akce v měsíci listopadu

Halloweenský rej - úterý 2. 11. 2021

V úterý 2. 11. 2021 se v dopoledních hodinách uskuteční v obou mateřských školách halloweenská párty, kterou pro děti připravily paní učitelky. Na všechna strašidla a strašidýlka čekají různé úkoly a soutěže. A nesmí chybět ani diskotéka, při které si zatančíme a postrašíme. Žádáme maminky, aby dětem na tento den připravily strašidelný kostým. Na všechny děti samozřejmě čeká sladká odměna.

Sovy - úterý 9. 11. 2021

V úterý 9. 11. 2021 si budou moci děti v obou mateřských školách prohlédnout různé druhy sov a poslechnout si spoustu zajímavostí o životě sovy, např.:

• sovy jsou jediní ptáci, kteří mají obě oči umístěny vedle sebe, a nikoli po stranách
  • oči jsou velké, ale nepohyblivé, sova je nemůže klopit a otáčet
  • sova je převážně noční pták, a proto je schopna vidět dobře v noci - její oko obsahuje mnohem více světločivných buněk než ostatní ptáci
  • má padesátkrát lepší sluch než člověk, její sluchový aparát vnímá i zvuky pro lidské ucho neslyšitelné - např. myš
  • většina sov loví v noci, jejich kořistí jsou převážně teplokrevní živočichové (myši, sysli, zajíci)

Možná se dozvíme o sově ještě spoustu nových informací a třeba se proletí i po třídě.

Setkání s Adolfem Dudkem v kině Meziboří - čtvrtek 11. 11. 2021

Setkání s malířem a ilustrátorem dětských knih Adolfem Dudkem proběhne v kině Meziboří od 10:00 hodin. Pro děti je připraveno interaktivní vystoupení, při kterém si děti zábavnou formou hrají na malíře. Vystoupení většinou sklidí u dětí obrovský úspěch. Akce je určena větším dětem (Delfíni, Motýlci, Indiáni) a moc se na ni těšíme.

Fotografování dětí v MŠ - pátek 26. 11. 2021

V pátek 26. 11. se budou děti v dopoledních hodinách fotografovat.

Téma fotografií: Vánoce

Cena: celá série fotografií         390,- Kč

poloviční série fotografií   260,- Kč

Fotografie se platí při předávání rodičům, pokud mají zájem, dopředu nepožadujeme žádnou zálohu.

Pokud si nepřejete, aby se Vaše dítě fotografovalo, oznamte tuto skutečnost třídní učitelce.

Rozsvěcení vánočního stromečku - pátek 26. 11. 2021

Srdečně zveme všechny rodiče a děti na tradiční rozsvěcení vánočního stromečku před MÚ Meziboří v pátek 26. 11. 2021. Na programu je i vánoční vystoupení dětí z mateřské školy, které zazpívají pásmo koled v 16:40 hodin a poté rozsvítí stromeček.

RSS kanál